Centrum nauczania języków obcych

Kadra

Kadrę pedagogiczną tworzy zespół młodych, wykształconych i kreatywnych nauczycieli dbających o ciepłą i przyjazną atmosferę w przedszkolu. Posiadają bardzo dobry kontakt z dziećmi, dostrzegają i rozumieją ich potrzeby. Mają dużą wiedzę i doświadczenie w zakresie edukacji przedszkolnej. W swojej pracy, wykorzystują najnowsze koncepcje, metody i formy pracy, które gwarantują nauczanie i wychowanie na najwyższym poziomie. Uwzględniają indywidualne podejście, zapewniając czas i uwagę dla każdego dziecka.

mgr Ewa Kreft

mgr Ewa Kreft

dyrektor przedszkola; licencjonowany nauczyciel języka angielskiego metody Helen Doron

   Kilka słów o przedszkolu    Przedszkole powstało z potrzeby serca, gdy w 2005 roku moja córka skończyła 3 lata, a ja stanęłam przed dylematem: d...

 

 Kilka słów o przedszkolu

   Przedszkole powstało z potrzeby serca, gdy w 2005 roku moja córka skończyła 3 lata, a ja stanęłam przed dylematem: do którego przedszkola ją posłać? Nie znalazłam jednak w Kościerzynie miejsca, które spełniałoby moja oczekiwania - jako mamy oraz lingwisty.

   Miałam świadomość tego, że mózg dziecka chłonie jak gąbka, dlatego bardzo zależało mi na wczesnej edukacji językowej. Pojawił się pomysł otwarcia przedszkola, które zaspokoiłoby potrzeby najbardziej wymagających rodziców. Wiedziałam, że chcę, by było to miejsce kameralne. Takie, w którym dziecko będzie czuło się bezpiecznie oraz w którym będzie mogło się swobodnie rozwijać - w szczególności językowo.

   I tak, w roku 2005 powstał klubik przedszkolny działający przy Centrum Językowym BLUEBELL, a w 2007 oddaliśmy do użytku nowoczesne przedszkole językowe.

   Nasza kadra jest starannie wykształcona, a nauczycielki swoją wiedzę wciąż poszerzają poprzez uczestnictwo w ciekawych kursach i szkoleniach. Wszystkie nauczycielki języka angielskiego posiadają międzynarodowe certyfikaty – licencje uprawniające do nauczania języka metodą Helen Doron. Co to oznacza?

 

   Metoda Helen Doron

   Metoda Helen Doron i inne podobne metody (dotyczące nie tylko nauki języków, ale także matematyki, czy gry na skrzypcach) wykorzystują naturalne zdolności dzieci do przyswajania niewiarygodnej liczby informacji. Dzieci uczą się podczas zabawy, nie potrzebują żmudnego powtarzania wiedzy. To, co jest nieodłącznym przywilejem dzieciństwa okazuje się być także wyspecjalizowanym, ewolucyjnym mechanizmem uczenia się.

 

   Kilka słów o mnie

   Fascynuje mnie kultura brytyjska oraz wszystkie co z nią związane: muzyka, kino, kuchnia, a także moje dzieci, które pochłaniają większość mojego wolnego czasu.

   Ewa Kreft ukończyła organizację i zarządzanie na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego oraz filologię angielską na tym uniwersytecie. Jest również absolwentką Kolegium Kształcenia Nauczycieli Języków Obcych na UG.

mgr Marta Kosznik

mgr Marta Kosznik

wychowawca grupy Tulipany

   Dlaczego wybrałam pracę z dziećmi?    Do swojej pracy podchodzę jak matka do dzieci - wszystkie traktuję równo, staram się być sprawiedliwa i wyma...

   Dlaczego wybrałam pracę z dziećmi?

   Do swojej pracy podchodzę jak matka do dzieci - wszystkie traktuję równo, staram się być sprawiedliwa i wymagająca zarazem. Z łatwością nawiązuję kontakt ze swoimi wychowankami. Jestem osobą dynamiczną i konsekwentną, dzięki czemu dbam nie tylko o sferę edukacyjną przedszkolaków, ale także potrafię dostrzec ich potrzeby emocjonalne.

 

   Kilka słów o mnie

   Prywatnie jestem matką trójki dzieci oraz szczęśliwą żoną. Moje dzieci stanowią dla mnie inspirację w pracy. To one testują wszystkie moje pomysły i podpowiadają, co jest dla dzieci ciekawe. Dzięki nim, moje propozycje zabaw są zawsze na czasie.

   Marta Kosznik jestem absolwentką Szkoły Wyższej Ateneum w Gdańsku, ukończyła pedagogikę zintegrowaną wczesnej edukacji.

mgr Edyta Gillmeister-Ugowska

mgr Edyta Gillmeister-Ugowska

wychowawca grupy Stokrotki

   Dlaczego wybrałam pracę z dziećmi?    Praca z dziećmi daje mi ogromną satysfakcję. Uwielbiam obserwować jak się rozwijają, dorastają, nabywają now...

   Dlaczego wybrałam pracę z dziećmi?

   Praca z dziećmi daje mi ogromną satysfakcję. Uwielbiam obserwować jak się rozwijają, dorastają, nabywają nowych umiejętności. Zawsze również pamiętam, że to nie tylko ja staram się je czegoś nauczyć, ale także one są dla mnie nauczycielami i inspiracją do dalszego działania i doskonalenia siebie.

 

   Kilka słów o mnie

   Moją pasją oprócz zawodu, który wykonuję jest ogrodnictwo, czytanie książek biograficznych oraz dobre kino i teatr.  Ostatnio odkryłam nowe zajęcie, a mianowicie,  renowacja starych mebli, co sprawia mi ogromną satysfakcję. W wolnych chwilach wybieram aktywne spędzanie czasu: pływanie, jazdę na rowerze i długie spacery.

   Edyta Gillmeister-Ugowska ukończyła pedagogikę resocjalizacyjną, pedagogikę oraz wychowanie przedszkolne w Gdańskiej Wyższej Szkole Humanistycznej.

 

mgr Katarzyna Laska

mgr Katarzyna Laska

licencjonowany nauczyciel języka angielskiego metody Helen Doron w grupie Stokrotki

   Dlaczego wybrałam pracę z dziećmi?    W 2008 roku ukończyłam studia magisterskie na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego o kieru...

   Dlaczego wybrałam pracę z dziećmi?

   W 2008 roku ukończyłam studia magisterskie na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego o kierunku prawniczym. Następnie podjęłam pracę w tymże zawodzie. Jednakże dopiero praca z dziećmi, ich entuzjazm, szczerość i otwartość oraz chłonność umysłu sprawia mi ogromną satysfakcję. Jestem lektorem języka angielskiego od 2011 roku, kiedy to rozpoczęłam pracę w niepublicznym przedszkolu. Nauczałam dzieci w dużych grupach przedszkolnych oraz prowadziłam zajęcia indywidualne dla dzieci i dorosłych, jak również zajęcia w małych grupach dla dzieci w wieku od 3 do 11 lat. Zdecydowałam się na pracę w Przedszkolu Językowym o profilu język angielski, w którym bazujemy znanej na całym świecie metodzie Helen Doron. Uważam, że nie ma metody bardziej efektywnej, a jednocześnie dostarczającej dzieciom tyle radości z poznawania nowego języka metody nauczania. Myślę, że zajęcia pozwalają dzieciom w pełni wykorzystywać ich możliwości, świetnie się rozwijać, uczyć się nie tylko języka, lecz również współpracy w grupie i otwartości na inne kultury i narodowości.

 

   Kilka słów o mnie

   Poza wyzwaniami, jakie niesie za sobą praca w przedszkolu uwielbiam dobrą kuchnię, lubię gotować i odkrywać nowe smaki. Jestem szczególną entuzjastką słodkości i Nordic Walking.

   Katarzyna Laska jest absolwentką Pomorskiej Wyższej Szkoły Nauk Stosowanych w Gdyni (kierunek filologia angielska), ukończyła również prawo na Uniwersytecie Gdańskim.

mgr Kamila Kreft

mgr Kamila Kreft

wychowawca grupy Żonkile

   Dlaczego wybrałam pracę z dziećmi?    Praca z dziećmi była moim marzeniem odkąd pamiętam. Najbardziej do pracy z dziećmi motywuje mnie ich uśmiech...

   Dlaczego wybrałam pracę z dziećmi?

   Praca z dziećmi była moim marzeniem odkąd pamiętam. Najbardziej do pracy z dziećmi motywuje mnie ich uśmiech i radość, możliwość pomocy im w nauce, rozwijaniu ich zainteresowań. Uwielbiam dzieci, ponieważ to małe osoby, które potrzebują indywidualnego podejścia, zrozumienia. Emanuje z nich szczery uśmiech, radość i pełen entuzjazm do życia.      W pracy staram się w sposób indywidualny podchodzić do każdego dziecka, wsłuchiwać się w jego potrzeby po to, aby lepiej je zrozumieć.

 

   Kilka słów o mnie

   Jestem osobą solidną, odpowiedzialną, uczciwą, łatwo nawiązującą kontakty z dziećmi i współpracownikami. Powierzone mi zadania wykonuje rzetelnie i dokładnie, potrafię pracować zarówno samodzielnie, jak i w zespole.

   Kamila Kreft ukończyła studia licencjackie na kierunku wczesna edukacja z nauczaniem języka angielskiego w Gdańskiej Wyższej Szkole Humanistycznej w Gdańsku, a w 2014 r. ukończyła studia magisterskie na kierunku pedagogika resocjalizacyjna z elementami profilaktyki i opieki na Gdańskiej Wyższej Szkole Humanistycznej. Posiada przygotowanie dydaktyczne do pracy w przedszkolu i klasach I-III szkoły podstawowej.

 

mgr Barbara Waśniewska

mgr Barbara Waśniewska

wicedyrektor przedszkola, logopeda

   Kilka słów o przedszkolu    Wieloletnie doświadczenie zawodowe we wspomaganiu mowy upewniło mnie w przekonaniu, że mowa dziecka wieku przedszkolny...

   Kilka słów o przedszkolu

   Wieloletnie doświadczenie zawodowe we wspomaganiu mowy upewniło mnie w przekonaniu, że mowa dziecka wieku przedszkolnym jest prawdziwym motorem jego rozwoju. Wcześnie rozpoczęte działania usprawniające mowę decydują również o rozwoju dziecka.

   Obserwując własne dziecko, stwierdziłam, że wczesna nauka języka obcego w sposób przypominający nabywanie mowy ojczystej jest dla dzieci prosta, ciekawa i przyjemna. Połączeniem tych spostrzeżeń stała się idea powstania Przedszkola Językowego Bluebell, w którym jestem wicedyrektorem i logopedą. Dzieci, z którymi pracuję ciągle mnie zadziwiają, rozśmieszają i...wzruszają!

 

   Kilka słów o mnie

   Jestem mamą dwóch córek, uwielbiam odpoczywać w gronie rodziny i przyjaciół. Pasjonuję się literaturą, najbardziej lubię książki Olgi Tokarczuk i Marii Nurowskiej.

   Barbara Waśniewska ukończyła pedagogikę specjalną na Uniwersytecie Gdańskim oraz Podyplomowe Studium Logopedii także na tym Uniwersytecie. Pracuje również w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kościerzynie. Specjalizuje się w pracy z dziećmi z opóźnionym rozwojem mowy, afazją i jąkaniem.

Marzena Buca

Marzena Buca

licencjonowany nauczyciel języka angielskiego metody Helen Doron w grupie Żonkile

   Dlaczego wybrałam pracę z dziećmi?    Lubię, a właściwie kocham to co robię - czy więc można nazwać to pracą?. Moje zawodowe obowiązki sprawiają m...

   Dlaczego wybrałam pracę z dziećmi?

   Lubię, a właściwie kocham to co robię - czy więc można nazwać to pracą?. Moje zawodowe obowiązki sprawiają mi wiele przyjemności. Ogromną satysfakcję daje mi to, iż mogę obserwować jak rozwijają się nasi wychowankowie. Każde wypowiedziane w języku angielskim słówko u trzylatków napawa mnie dumą, a pierwsze zdania i krótkie wypowiedzi u starszaków są powodem ogromnej radości. Małe szczegóły, takie jak: "dzień dobry", "dziękuję", zawiązane buty, elegancko ułożony szalik na póleczce w szatni - to małe sukcesy dzieci - a dla mnie powód do uśmiechu.

   

   Kilka słow o mnie

   Prywatnie jestem mamą  Ani oraz Maćka. Moje dzieci rozpiera energia, więc mój prywatny czas przeznaczam głównie na jej rozładowanie: wycieczki rowerowe, spacery po lesie w "poszukiwaniu" skarbów, czy szalone domowe "dyskoteki" :). Razem z mężem interesujemy się również przyrodą i staramy się tą pasją zarazić nasze dzieci. Relaksu dla siebie szukam w książkach, seansach filmowych i spotkaniach z przyjaciółmi.

   Marzena Buca ukończyła filologię angielską z terapią pedagogiczną w Pomorskiej Wyższej Szkole Humanistycznej oraz zarządzanie turystyką w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy.

Sylwia Kobos

Sylwia Kobos

kucharka

Beata Strzelec

Beata Strzelec

personel pomocniczy

mgr Julia Waśniewska

mgr Julia Waśniewska

licencjonowany nauczyciel języka angielskiego metody Helen Doron w grupie Tulipany

Dlaczego wybrałam pracę z dziećmi?    Praca z dziećmi to wielka odpowiedzialność i największa nagroda. Rozwój przedszkolaków to wyróżnienie za pracę....

Dlaczego wybrałam pracę z dziećmi?

   Praca z dziećmi to wielka odpowiedzialność i największa nagroda. Rozwój przedszkolaków to wyróżnienie za pracę. 

W mojej pracy uwielbiam to, że jestem drogowskazem dla dzieci do zdobywania wiedzy. Od dzieci codziennie uczę się nowych rzeczy. Bardzo ważne są dla mnie dobre relacje z przedszkolakami. To dzięki relacjom budujemy więzi, a potem sukces edukacyjny. Odkąd pamiętam lubiłam się uczyć i pracować. Uważam, że ciągły rozwój jest gwarancją osiągnięć.

 

Kilka słów o mnie.

   Prywatnie interesuję się sportem, w szczególności pływaniem i siatkówką. W wolnych chwilach czytam książki, zazwyczaj angielskich autorów.

Julia Waśniewska ukończyła studia licencjackie filologia angielska specjalność tłumaczenia w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku. Jest także absolwentką studiów magisterskich na Uniwersytecie Gdańskim - Pedagogika w zakresie dydaktyki innowacyjnej z pedagogiką Montessori. W tym roku rozpoczyna studia podyplomowe - psychologia dzieci i młodzieży na Uniwersytecie Humanistyczno-Społecznym w Sopocie.

mgr Angelika Okoniewska

mgr Angelika Okoniewska

nauczyciel wspomagający w grupie Żonkile

Dlaczego wybrałam pracę z dziećmi?    Moja praca to moja pasja. Od kiedy sięgam pamięcią bardzo lubiłam przebywać z dziećmi i zajmować się nimi, gdyż...

Dlaczego wybrałam pracę z dziećmi?

   Moja praca to moja pasja. Od kiedy sięgam pamięcią bardzo lubiłam przebywać z dziećmi i zajmować się nimi, gdyż sprawiało mi to wiele radości. W dzieciach urzeka mnie ich bezinteresowna miłość i okazywana wdzięczność. W każdym dziecku staram się dostrzec wyjątkowość i różnorodność zainteresowań, które staram się pomóc rozwijać poprzez naukę i zabawę. Największą nagrodą za trudy pracy nauczyciela jest uśmiech na twarzy dziecka.

 

Kilka słów o mnie.

   Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i matką dwóch córek. Jestem osobą ciepłą, otwartą, uśmiechniętą, troskliwą i zawsze pełną chęci do pracy. Z przyjemnością pomagam innym. Lubię zdobywać nową wiedzę, jak i doświadczenia, dlatego chętnie uczestniczę w kursach i szkoleniach. Każdą wolną chwilę spędzam aktywnie z rodziną. Jeździmy na rowerach, spacerujemy. Często uprawiam nordic walking i od czasu do czasu biegam. Uwielbiam również gotowanie i robienie różnych słodkości, a częstowanie nimi znajmoych daje mi równie dużo radości co praca z dziećmi.

   Angelika Okoniewska ukończyła pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną, pedagogikę specjalną oraz diagnozę i terapię pedagogiczną na Państwowej Wyższej Szkole Humanistycznej w Chojnicach.

Plan dnia naszych pociech

projekt i wykonanie mmCreation.pl